Detský kanál Rik TV zadarmo v mesiaci júl

Spoločnosť Towercom svojim zákazníkom opäť prinesie vynovenú televíznu ponuku. Celý júl si budú môcť diváci cez anténu naladiť Rik TV. Tento detský kanál je dostupný vo voľnom vysielaní, stanica sa divákom v ponuke objaví automaticky. Towercom tak pokračuje v sérii ochutnávok, ktorých zámerom je spestriť programovú ponuku pre čo najlepší divácky zážitok. Voľné vysielanie naopak v júni opustila stanica Barrandov, a to po vzájomnej dohode vysielateľa a Towercomu.

 

Program Rik TV:

Bob a Bobek, králiky z klobúka

(Bob a Bobek králici z klobouku)
Klobúk kúzelníka Pokustona nie je vôbec obyčajný klobúk. Bývajú v ňom totiž králiky Bob a Bobek. Bob je veľmi chytrý a usilovný, no ani zďaleka nie je taký šikovný a nápaditý ako Bobek. Obaja sa každé ráno vydávajú von z kúzelného klobúka, aby prežili komické dobrodružstvá a veselé príhody.


ZáchranáRik II.           

Deti sa už v prvej sérii naučili, ako ako si dávať pozor pred zlodejmi alebo dôležité telefónne čísla. V pokračovaní úspešnej relácie ZáchranáRik zistia, čo robiť, ak niekto v škole kradne či šikanuje spolužiakov, ako sa správať, keď sa stratia v meste alebo v lese, či aké sú závislosti nebezpečné.

Malý Elvis a priatelia          

(Li’l Elvis and the Truckstoppers)
Malý Elvis je desaťročný chlapec s darom pre hudbu, talentom na problémy a jedinou túžbou – zistiť, kto v skutočnosti je a stať sa opäť normálnym dieťaťom. Vyzerá to tak, že je synom slávneho Elvisa Presleyho. Vychovávajú ho však pestúni, ktorí sú jeho veľkí fanúšikovia a sú presvedčení, že je naozaj Elvisovým synom.

 

Príšerky zo skúmavky           

(Jar Dwellers)
Dvaja súrodenci, Sophie a David, objavia a vyslobodia tri úžasné bytosti zo špeciálnych vedeckých skúmaviek vyrobených slávnym prírodovedcom Albertom Derwentom. Ooble, Crunch a Barka nie sú pripravené na návrat do skúmavky, takže ich Sophie pomocou Derwentovej veľkej knihy zaradí do jej programu “Prežitie živočíchov”. Naučia sa vyhnúť sa profesorovi Van Ricebergerovi, jeho asistentovi Changovi, a skúmavkovým detektívom. Príšerky nemajú v úmysle vrátiť sa domov. Sú konečne vonku a už niet návratu.

Zubor Pompík          

(Pompik)
Niekde v hlbinách veľkého divokého zeleného lesa je zubor Pompík. Nie je tak silný, rýchly a živý ako jeho rovesníci. Pompík je však najzvedavejšie zviera v divočine. Zaoberá sa všetkým, čo sa deje okolo neho, chce vedieť všetko, dotýkať sa všetkého, aby sa presvedčil, aké to je. Neexistuje žiadne tajomstvo lesa, ktoré Pompík neodhalí.


Ferdo Mravec           

(Ferdy)
Ferdo Mravec, veselý chlapík s červenou bodkovanou mašľou okolo krku, ktorý sa ničoho nezľakne, už potešil niekoľko generácií malých čitateľov knihy Ondřeja Sekoru. Tentokrát sa Ferdo, chrobák Truhlík, Lienka a ďalší starí známi objavia v animovanom seriáli. Ferdo je skvelý kamarát, je šikovný a bystrý, so všetkým si vie poradiť a vždy je ochotný pomôcť priateľom aj tým, s ktorými sa stretáva prvýkrát.

 

Aktuality